ایسنا/همدان پس از دو روز رقابت در سومین دوره از المپیاد استعدادهای برتر ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور در رده سنی نوجوانان که در استان همدان برگزار شد، تیم اصفهان موفق به کسب مقام قهرمانی شد.
به گزارش ایسنا، مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای کشور در همدان با قهرمانی تیم اصفهان به کار خود پایان داد و آیین اختتامیه آن با حضور مسئولان ارشد استان اعم از استاندار، فرمانده سپاه و فرماندار و همچنین رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و دیگر مسئولان ورزش و استان برگزار و از تیم‌ها و افراد قهرمان تجلیل به عمل آمد.
رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات با حضور ۴۳۰ ورزشکار در قالب ۲۷ تیم از استان‌های کشور به مدت دو روز در همدان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت‌گرفته توسط مسئولین استان این دور از مسابقات به نحو شایسته‌ای برگزار شد که جای تقدیر از همه دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات دارد.
مهرعلی باران چشمه در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای، تصریح کرد: ورزش باستانی ورزشی است که علاوه بر تقویت سلامت روح و جسم ورزشکار موجب تقویت معنویت می‌شود؛ چراکه ذکر نام و یاد اهل‌بیت(ع) همواره در آن جود دارد.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بین رشته‌های مختلف ورزشی نگاه ویژه‌ای به این رشته دارند، گفت: تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها نسبت به ترویج و گسترش این رشته ورزشی در دو بخش قهرمانی و زیرساختی قدم‌های مثبت و اثرگذاری برداریم.
رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور با تأکید بر اینکه ورزش پهلوانی ورزش پاک و با شرافتی است، بیان کرد: ورزشکاران ما باشرف، وطن‌دوست و وطن‌پرست هستند که برای حفظ نظام و انقلاب همچون شهدای گران‌قدر سردار سلیمانی، سردار همدانی و سردار شهید علیرضا شمسی‌پور جان خود را فدا می‌کنند.
در ادامه استاندار همدان ضمن قدردانی از برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مسابقات توسط فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه آزاد اسلامی استان، مطرح کرد: پهلوانان و قهرمانان اصلی ما شهدای گرانقدر همچون سردار اسلام شهید سلیمانی و شهید همدانی هستند که از جان و مال و خانواده خود گذشتند تا ایران اسلامی با اقتدار در صحنه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی حضور داشته باشد.
علیرضا قاسمی‌فرزاد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر، خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما به ویژه ورزشکاران توانمند و بااخلاق استان همدان، ورزشکاران و قهرمانان نجیبی هستند و همواره دل در گرو نظام و انقلاب داشته و دارند.
وی گواه این ادعا را دور افتخار این عزیزان در رقابت‌های ملی و فراملی با پرچم سه رنگ ایران اسلامی که هر رنگش معنا و مفهوم خاص خود را دارد دانست و گفت: المپیادهای استعدادیابی اقدامی ارزشمند است که توسط وزارت ورزش و جوانان برای اعتلای ورزش کشور در آینده رقم خورده است که می‌تواند آثار و برکات مثبتی را نیز شامل استان همدان کند.
گفتنی است؛ در این مراسم نماد فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی کشور توسط رئیس این فدراسیون به استاندار همدان و شال ترویج فرهنگ پهلوانی نیز به مدیرکل ورزش و جوانان، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی، رئیس دانشگاه آزاد استان همدان و «وهب همدانی» فرزند گران‌قدر سردار شهید حسین همدانی اهدا شد.
۴۳۰ شرکت‌کننده از ۲۷ استان کشور اعم از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، ایلام، فارس، کرمان، آذربایجان شرقی، اردبیل، قم، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی، اصفهان، البرز، لرستان، هرمزگان، قزوین، خوزستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، سمنان، گلستان، مازندران، تهران و گیلان برای کسب عنوان برتری در رشته‌های تیمی، چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده و میل‌بازی در ۲ وزن منفی ۵۰ و مثبت ۵۰ کیلوگرم و رشته کشتی پهلوانی در ۵ وزن ۴۵ تا ۵۰، ۵۰ تا ۶۰، ۶۰ تا ۷۰، ۷۰ تا ۸۰ و ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند.
سرانجام تیم استان اصفهان قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد و تیم‌های استان‌های یزد، کردستان، سمنان، لرستان و تهران نیز به ترتیب بر سکوی دوم تا ششم قرار گرفتند.
نتایج رشته‌های مختلف و نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:
**در رشته تیمی زورخانه‌ای:
مقام اول. اصفهان، مقام دوم. کرمان، مقام سوم. تهران و مقام سوم مشترک. یزد
**در رشته چرخ تیز:
وزن منفی ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. محمدحسین چیره (کردستان)، مقام دوم. علی تیموری (سمنان)، مقام سوم مشترک، علیرضا خنجرلی (فارس) و محمدطاها آریا راد (کرمانشاه)
وزن مثبت ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. علیرضا معصومی (یزد) مقام دوم. آرش جوانمردی (فارس)، مقام سوم. امیرمحمد مشرفی (کرمان) و مقام سوم مشترک. محمد عرفان شمس آبادی (خراسان جنوبی)
**در رشته چرخ چمنی:
وزن منفی ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. محمدطاها آریا راد (کرمانشاه)، مقام دوم. علی تیموری (سمنان)، مقام سوم. محمد رحمتی (اصفهان) و مقام سوم مشترک. محمد حسام قدیری (کرمان)
وزن مثبت ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. مجید درویشی (سمنان) مقام دوم. رضا عابدینی (اصفهان)، مقام سوم. امیر دهقانی (فارس) و مقام سوم مشترک. محمد معین نادری فرد (قم)
**در رشته سنگ:
وزن منفی ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. محمدطاها فتوحی (یزد)، مقام دوم. محمد رضایی (لرستان)، مقام سوم. سعید فتحی (فارس) و مقام سوم مشترک. مهراب کتابی (اصفهان)
وزن مثبت ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. محمدامین معصومی (یزد)، مقام دوم. امیررضا پیشوا (تهران) مقام سوم. اکبر علیپور (فارس) و مقام سوم مشترک. مهدی میرمحمدی (کرمان)
**در رشته کباده:
وزن منفی ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. ابوالفضل عسگری فرد (قزوین)، مقام دوم. مهراب کتابی (اصفهان)، مقام سوم. سید معراج موسوی (تهران) و مقام سوم مشترک. محمدامین ملکی (خراسان رضوی)
وزن مثبت ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. امیررضا پیشوا (تهران)، مقام دوم. محمدحسن فلاح (یزد)، مقام سوم. علی‌اکبر عباسی (گیلان) و مقام سوم مشترک. علی بشیری (همدان)
**در رشته میل‌بازی:
وزن منفی ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. مهدی نیکخواه (اصفهان)، مقام دوم. علی اناری (کرمان)، مقام سوم. محمد رجبی (یزد) و مقام سوم مشترک. مجتبی درگومه (قم)
وزن مثبت ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. ابوالفضل قربانی (اصفهان)، مقام دوم. سجاد رضوانی (یزد)، مقام سوم. امیرعلی عزیزآبادی (تهران) و مقام سوم مشترک. علی صالح میرزایی (کرمان)
**در رشته کشتی پهلوانی:
وزن ۴۵ تا ۵۰ کیلوگرم: مقام اول. مهدی رمضانی (مازندران)، مقام دوم. میلاد فدایی (خراسان رضوی)، مقام سوم مشترک. امیرحسین عباسی (تهران) و امید کرد (مرکزی)
وزن ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم: مقام اول. آریوبرزن محمدی (البرز)، مقام دوم. پوریا محمدی (خراسان شمالی)، مقام سوم مشترک. مهدی حسن‌زاده (قم) و متین گردشی (تهران)
وزن ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم: مقام اول. شایان ابوالفتحی (لرستان)، مقام دوم. سالار پیمانی (آذربایجان شرقی)، مقام سوم مشترک. وحید کریمی اختیار (البرز) و مهران حسنی (تهران)
وزن ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم: مقام اول. پارسا طاووسی (همدان)، مقام دوم. پویا فتحی پور (لرستان)، مقام سوم مشترک. سید امیرحسین افتخاری (البرز) و امیرعلی فیض الهی (خراسان رضوی)
وزن ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم: مقام اول. محمدطاها حسینی (کردستان)، مقام دوم. سعید فرهادی (فارس)، مقام سوم مشترک. محمدمهدی سلمانی پور (اصفهان) و امیررضا کشاورز رضایی (قزوین)
انتهای پیام

source

توسط artmisblog